mgr Magdalena Smolarek-Makowska
Logopeda
Gniezno

mgr Magdalena Smolarek-Makowska

Logopeda Gniezno

"Nie zawsze wiem, czego chcę, ale zawsze wiem czego nie chcę" Stanley Kubrick

Od ponad 7 lat pracuję w zawodzie logopedy w żłobkach i przedszkolach W Poznaniu, a od ponad 15 w szeroko pojętej edukacji. 

Prowadzę z dziećmi zarówno grupowe zajęcia profilaktyczne, jak i indywidualne terapie logopedyczne.

W pracy z dziećmi najbardziej doceniam możliwość wpłynięcia na ich prawidłowy rozwój (poprzez ćwiczenia słuchowe, oddechowe, artykulacyjne, fonacyjne i inne). Motywuje mnie fakt odnoszenia przez moich podopiecznych choćby najdrobniejszych sukcesów. Podczas zajęć staram się uwzględniać indywidualne potrzeby każdego dziecka, z jakim współpracuję, dopasowując do niego konkretne metody terapii.

Od ok. 3 lat sama tworzę, rysuję pomoce dydaktyczne i prowadzę także stronę LOGOkreacja na Facebooku. Możecie na niej znaleźć sporo inspiracji do zajęć i terapii z dziećmi.

Prywatnie interesuję się fotografią, wspinaczką skałkową i modą.


Edukacja

Dowiedz się więcej na mój temat.

Rozpoczęłam od studiów pedagogicznych i filologicznych na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu, po których zostałam Edukatorem Europejskim i Medioznawcą. 

Od razu po studiach poszłam na doktorat i tam zrozumiałam, że nie chcę pracować teoretycznie, ale działać praktycznie i tak zaczęłam studiować logopedię na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Oprócz studiów ukończyłam wiele kursów, szkoleń, warsztatów; brałam też udział w międzynarodowych projektach poświęconych logopedii i edukacji.

   Lista ukończonych szkół wyższych
  • 2014 - Uniwersytet im. Mikołaja Kopernika

   Logopedia

  • 2011 - Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

   Komunikacja Europejska, Medioznawstwo

  • 2010 - Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

   Pedagogika, Edukacja Europejska