Drogi Użytkowniku, zachęcamy Cię do zapoznania się z Polityką Prywatności Portalu Logopeda.pl, która została stworzona z myślą o Twoich prawach przy uzyskiwaniu oraz przetwarzaniu informacji na temat danych osobowych przez nasz Portal. Stworzona dla Ciebie Polityka Prywatności da Ci pewność, iż cenimy Twoje prawo do prywatności i nie zamierzamy naruszać zaufania, którym nas obdarowałeś. Portal Logopeda.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w Polityce Prywatności, obejmującej wszystkie serwisy, których jesteśmy właścicielami.

Kto jest administratorem państwa danych?

Administratorem Portalu Logopeda.pl jest StartUp Logopeda.pl działający przy Fundacji Rozwoju Przedsiębiorczości "Twój Startup" w Warszawie prowadzony przez Jakuba Skoczylas (tel. 513-900-785) w ramach Fundacji Rozwoju Przedsiębiorczości "Twój Startup" z siedzibą: 00-503 Warszawa, ul. Żurawia 6/12, lok. 766, wpisaną do Rejestru Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla M.St. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS 0000442857, posiadającymi NIP 521-364-12-11, zwanej dalej "Administratorem".

Gromadzenie i wykorzystywanie danych

Drogi Użytkowniku, korzystając z Portalu Logopeda.pl pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam zdecydujesz inaczej. Abyś w pełni mógł korzystać z funkcji naszego Portalu będziesz musiał się zarejestrować. Podczas rejestracji zapytamy Cię o Twój adres email, hasło, nazwę użytkownika. Rejestracji możesz dokonać również z wykorzystaniem serwisu Facebook lub konta Google. Dane zbierane podczas rejestracji będą wykorzystywane, abyś mógł zalogować się do naszego Portalu.

Twoje dane będą wykorzystywane również do wysyłania Ci naszego Newsletter’a, jeżeli wyraziłeś zgodę na jego otrzymywanie (stąd w formularzu rejestracyjnym pytanie o płeć w celu personalizacji odbiorcy wiadomości). Podczas rejestracji, pytamy Cię także o dane geolokalizacyjne, takie jak województwo, powiat i miejscowość. Dzięki nim, będziemy mogli znaleźć dla Ciebie specjalistę logopedę w obrębie Twojego miejsca zamieszkania.

Niektóre dane, wynikające z ogólnych zasad połączeń realizowanych w sieci zawarte podczas Twojej wizyty na naszej stronie, zostają zbierane automatycznie, np. Twój adres IP, nazwa domeny, typ przeglądarki, typ systemu operacyjnego, itp. W tym zakresie wykorzystywane są one przez nas w celach technicznych, związanych z administracją naszymi Portalem. Poza tym adresy IP są wykorzystywane do zbierania ogólnych, statystycznych informacji demograficznych (np. o regionie, z którego następuje połączenie) oraz mogą być użyte do analizy zachowań użytkowników na naszej stronie internetowej. Więcej na ten temat przeczytasz w zakładce związanej z naszą polityką plików cookies.

Rejestrując się na Portalu Logopeda.pl stajesz się automatycznie użytkownikiem sklepu i forum. Nie musisz ponownie przechodzić procesu rejestracji w tych miejscach. Robiąc zakupy w sklepie internetowym Logopeda.pl możesz zostać poproszony o dokładniejsze dane, które będą niezbędne do realizacji zamówionej usługi bądź towaru zakupionego w naszym sklepie, tj. imię, nazwisko, adres zamieszkania, adres wysyłki, nr telefonu, dane dotyczące formy płatności, NIP.

Dane kontaktowe zbierane podczas transakcji zakupu będą wykorzystywane w celu realizacji tej transakcji, w tym pobrania od Ciebie pieniędzy oraz wysłania zamówionego towaru.Dane kontaktowe, jak np. telefon, czy e-mail, zostaną wykorzystane, jeśli okaże się to konieczne (np. w przypadku wymogu potwierdzenia zamówienia). Dane te nie są jawne dla innych użytkowników.

Jawne dane osobowe

Podkreślamy, że tylko dane podane podczas rejestracji w Portalu (takie jak adres email i hasło) oraz dane zbierane do realizacji zamówień w sklepie są w pełni chronione i nieujawniane publicznie na żadnej stronie Portalu.

Inaczej wygląda sprawa danych podawanych przez Ciebie przy okazji przesyłania do Portalu: informacji, artykułów, postów na forum i innych. Dane te są jawne i dostępne dla wszystkich odwiedzających te strony Portalu, na których zostały umieszczone. Nie mamy możliwości uchronienia Cię przed innymi osobami czy firmami, które te dane wykorzystają. Dlatego nie podlegają one w pełni naszej Polityce Prywatności. Pamiętaj o tym i uważaj na zawartość wysyłanych przez Ciebie informacji.

Jeżeli będziesz zarejestrowany jako logopeda musisz pamiętać, że nasz portal ma charakter otwarty. Jedną z głównych usług Portalu jest możliwość publikowania i rozpowszechniania informacji o Tobie. W związku z tym, dane jakie podasz będą powszechnie dostępne dla wszelkich podmiotów korzystających z sieci oraz mogą być indeksowane przez wyszukiwarki (z wyjątkiem danych systemowych tj. hasło i adres email użyty do rejestracji).

Zmiany danych osobowych

Portal Logopeda.pl udostępnia każdemu Użytkownikowi stronę profilową dostępną po jej autoryzacji.

Po zalogowaniu się do systemu masz prawo wglądu w swoje dane oraz dysponujesz możliwością ich aktualizacji. Zarejestrowanie się na Logopeda.pl jest Twoją dobrowolną decyzją i możesz w każdej chwili zrezygnować i poprosić nas o całkowite usunięcie Twojego profilu lub samodzielnie usunąć niektóre jego elementy.

Danych zawartych w zamówieniu, które podałeś do transakcji zakupu w sklepie internetowym nie możesz zmienić ani usunąć po wysłaniu przesyłki, stanowią bowiem one część faktury.

Bezpieczeństwo

Dane pobrane w procesie rejestracji są przechowywane w bazie danych zabezpieczonej przed wglądem osób trzecich. Ponadto wszystkie hasła są przechowywane w postaci szyfrowanej. W celu zabezpieczenia przed utratą danych, codziennie sporządzana jest kopia bezpieczeństwa.

Komunikacja z Użytkownikiem

Portal Logopeda.pl zastrzega sobie prawo do wysyłania Użytkownikom niezapowiedzianych wiadomości. Zalicza się do nich informacje odnoszące się bezpośrednio do funkcjonowania serwisu (np. zmiany w funkcjonowaniu), bądź też niekomercyjne listy (np. życzenia, informacje o nowych wiadomościach, komunikaty systemu). Zaakceptowanie Polityki Prywatności jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na otrzymywanie od nas takich wiadomości. Masz jednak prawo w dowolnym momencie zrezygnować z otrzymywania takich informacji od Serwisu.

Jeżeli dokonałeś transakcji zakupu towaru, możesz otrzymać od nas maile dotyczące Twojej transakcji, bądź możemy kontaktować się z Tobą telefonicznie, jeżeli będzie to konieczne dla sfinalizowania transakcji.

Będziemy wysyłać Ci drogą mailową nasz Newsletter, jeżeli wyraziłeś chęć jego otrzymywania.

Kontakt

Portal Logopeda.pl jest otwarty na wszelkie opinie, uwagi i pytania swoich Użytkowników dotyczące niniejszej deklaracji ochrony prywatności, praktyk stosowanych na tej stronie, czy też sposobów utrzymywania z nią kontaktów. W związku z tym podajemy do Waszej dyspozycji adres, pod który możecie kierować wszelkie pytania: [email protected]