mgr Maria Kmiecik- Matrejek
Neurologopeda, Logopeda
Kraków, Zwierzyniec

mgr Maria Kmiecik- Matrejek

Neurologopeda, Logopeda Kraków, Zwierzyniec

"Być człowiekiem to znaczy być skierowanym na coś lub na kogoś, być oddanym dziełu, któremu się poświęcamy, człowiekowi, którego kochamy (...)

Maria Kmiecik- Matrejek jestem logopedą, terapeutą, filologiem polskim, terapeutą ręki, terapeutą karmienia, neurologopedą (w trakcie specjalizacji)

Absolwentką Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, doświadczenie zawodowe zdobywałam w krakowskich gabinetach prowadzących terapię neurobiologiczną. Pracowałam w przedszkolach i żłobkach, obecnie sama prowadzę gabinet w Krakowie w którym razem ze mną pracuje zespół logopedów. Posiadam doświadczenie w pracy z dziećmi z ASD, zespołem Aspergera, zespołem Downa, afazją, dyslektycznym i zagrożonymi dysleksją, alalią, opóźnionym rozwojem mowy, z zespołami wad wrodzonych, wadami genetycznymi, niepełnosprawnością intelektualną oraz niesłyszącymi.

Ponadto prowadzę zajęcia z wczesnej interwencji logopedyczno - terapeutycznej dla dzieci zdrowych, przedwcześnie urodzonych oraz z zagrożonych ciąż.

W terapii wykorzystuje:

Gesty Artykulacyjne,

Stymulację wszystkich sfer poznawczych (małej i dużej motoryki, spostrzegania wzrokowego, percepcji słuchowej, operacji myślowych, pamięci).

Program słuchowy: "Słucham i uczę się mówić"

masaż logopedyczny

konsultację noworodków i niemowląt z trudnościami w jedzeniu /i lub rozszerzaniu diety

terapię karmienia

terapię nadmiernego ślinienia się.

terapię wybiórczości pokarmowej

terapię dzieci z ARFID

Bardzo bliski jest mi temat karmienia piersią, trudności niemowląt w karmieniu, wspieram rodziców w rozszerzaniu diety u niemowląt oraz w terapii karmienia. Jestem zafascynowana rodzicielstwem bliskości.

Prywatnie jestem szczęśliwą mama prawie 3-letniego Antosia. To właśnie macierzyństwo pozwoliło mi spojrzeć na terapię dużo szerzej niż dotychczas.

Współpracuję z psychologami, fizjoterapeutami, doradcami laktacyjnymi, aby dzieciom i ich rodzinom pomagać najlepiej jak to możliwe. Prowadzę zajęcia dla rodziców w szkołach rodzenia.

Wciąż rozwijam się się uczestnicząc w kursach, szkoleniach, warsztatach i konferencjach, aby każdego dnia pomagać lepiej. Odbyte kursy i szkolenia dostępne na stronie internetowej: www.kocham-mowic.pl


Adresy
Gabinet logopedyczny KOCHAM MÓWIĆ
Michała Bałuckiego 16
30-318 Kraków | Dębniki
Polska, Małopolskie
514101142
Logopeda.pl

Zakres usług
Nazwa usługi Cena
Diagnoza logopedyczna od 180,00 zł
Terapia logopedyczna od 90,00 zł
Konsultacja neurologopedyczna od 180,00 zł
Konsultacja logopedyczna od 180,00 zł

Edukacja

Dowiedz się więcej na mój temat.

      Lista ukończonych szkół wyższych
    • 2013 - Uniwersytet Pedagogiczny

      Logopedia